Tu jesteś:Strona główna
Portal Ośrodka Adaptacji Materiałów Dydaktycznych
Portal Ośrodka Adaptacji Materiałów Dydaktycznych przeznaczony jest dla niepełnosprawnych wzrokowo studentów, nauczycieli, którzy pracują z uczniami, niewidomymi i słabowidzącymi na różnych poziomach edukacji w szkołach oraz placówkach ogólnodostępnych, integracyjnych, z oddziałami integracyjnymi.

Portal przeznaczony jest również dla rodziców, opiekunów dzieci z niepełnosprawnością wzrokową oraz wszystkich tych, którzy chcą uzyskać profesjonalną wiedzę i rzetelne informacje na temat potrzeb, możliwości i form wsparcia w zakresie edukacji, nowych technologii oraz rehabilitacji osób niewidomych i słabowidzących.

Głównym celem działania Portalu Ośrodka Adaptacji Materiałów Dydaktycznych jest wyrównywanie szans edukacyjnych studentów i uczniów z niepełnosprawnością wzrokową poprzez dostarczenie, niezbędnych informacji, wskazówek metodycznych dla nauczycieli, i wykładowców, podpowiedzi dla rodziców. Łącząc wiedzę i doświadczenie, dzięki współpracy przedstawicieli środowisk naukowych oraz tyflopedagogów-praktyków, gwarantujemy rzetelność i profesjonalne wsparcie dla  studentów i wykładowców oraz nauczycieli i ich uczniów.

Czytaj całość…
 
Ośrodek Adaptacji Materiałów Dydaktycznych
Ośrodek Adaptacji Materiałów Dydaktycznych powstał w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL dla Polski,  współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego -Per linguas mundi ad laborem (Przez języki świata do pracy).

 

 

Czytaj całość…
 
Per linguas mundi ad laborem

Projekt  „Per linguas mundi ad laborem” (Przez języki świata do pracy) znajduje się w fazie realizacji od połowy 2005 r. i trwać będzie do końca 2007 r. Projekt funkcjonuje na zasadzie Partnerstwa pomiędzy: Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Akademią Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Polskim Związkiem Niewidomych i Uniwersytetem Warszawskim.

Celem podejmowanych działań jest pomoc osobom niewidomym i słabowidzącym w zdobyciu pracy poprzez poszerzanie ich znajomości języka angielskiego.
Główna strona projektu.
Czytaj całość…
 
Lista podręczników
Wykaz podręczników w brajlu i powiększonym druku, które zostały zlecone przez MEN do adaptacji na potrzeby uczniów niewidomych i słabowidzących oraz podręczników przygotowanych przez Ośrodek Adaptacji.

Czytaj całość…
 
Menu
Strona główna
Per linguas mundi ad laborem
Osoba z uszkodzeniem wzroku
Uczeń niepełnosprawny w szkole
Informacje dla studentów niepełnosprawnych
Nowe technologie - wyposażenie dla ucznia i studenta
Pokój nauczycielski
Informacje dla wykładowców
Czytelnia
Adaptacja podręczników
Poradnik dla rodziców
Aktualności
Ważne linki
Kontakt
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych
Gościmy
Statystyka
Pokaz slajdów
© 2017 Portal Ośrodka Adaptacji Materiałów Dydaktycznych