Tu jesteś:Strona główna arrow Aktualności arrow Podyplomowe Studia Doradztwo i Planowanie Karier Osób Niepełnosprawnych
Podyplomowe Studia Doradztwo i Planowanie Karier Osób Niepełnosprawnych
Rusza druga edycja Podyplomowych Studiów Doradztwo i Planowanie Karier Osób Niepełnosprawnych organizowanych przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych, przy współpracy i na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Studia realizowane są w ramach projektu "Młodzi Intelektualnie Sprawni Ale Ruchowo Niepełnosprawni MISARN", finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach IW EQUAL. Zorganizowanie Studiów Podyplomowych jest zadaniem Uniwersytetu Warszawskiego, jednakże w przygotowanie merytorycznej strony programu włączają się przedstawiciele całego partnerstwa.

Celem Studiów Podyplomowych Doradztwo i Planowanie Karier Osób Niepełnosprawnych jest przygotowanie pilotażowej grupy doradców wspierających młode osoby niepełnosprawne, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży niepełnosprawnej ruchowo. Doradztwo skierowane będzie na planowanie i rozwój ich karier życiowych w tzw. okresach przejścia. W rezultacie zostanie przeszkolonych 20 tzw. "Transition Advisors", którzy bezpośrednio po ukończeniu szkolenia będą mogli rozpocząć pracę z młodzieżą np. w biurach doradczych dla osób niepełnosprawnych, w szkołach, w fundacjach i organizacjach pozarządowych.

Roczne Studia Podyplomowe będą przygotowaniem do pracy lub umożliwią podwyższenie kwalifikacji profesjonalistom pracującym z młodymi, niepełnosprawnymi osobami, zwłaszcza z tymi, które znajdują się na etapach tzw. "przejścia" - kończą szkołę średnią lub wyższą, myślą o studiach bądź podjęciu pracy. Dlatego też nacisk położony zostanie nie tylko na kształcenie w zakresie doradztwa i planowania karier lecz również na specyfikę potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych oraz na umiejętność mądrego wspierania ich w tym trudnym okresie. Stąd duży procent zajęć praktycznych - warsztatów i ćwiczeń uwrażliwiających i rozwijających umiejętności. 

Rekrutacja odbywa się na podstawie złożonych dokumentów oraz rozmowy kwalifikacyjnej we wrześniu. Preferowane będą osoby zaangażowane w pracę z osobami niepełnosprawnymi, chcące podnieść swoje kwalifikacje oraz osoby z magisterium. 

Wymagania stawiane kandydatom:ukończone studia z zakresu nauk społecznych, doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi, chęć pracy jako doradca w przyszłości.  

Więcej informacji można znaleźć na stronie Studiów Podyplomowych Wydziału Psychologii UW

http://www.psych.uw.edu.pl/podyplomowe/doradztwo.php  
 
Menu
Strona główna
Per linguas mundi ad laborem
Osoba z uszkodzeniem wzroku
Uczeń niepełnosprawny w szkole
Informacje dla studentów niepełnosprawnych
Nowe technologie - wyposażenie dla ucznia i studenta
Pokój nauczycielski
Informacje dla wykładowców
Czytelnia
Adaptacja podręczników
Poradnik dla rodziców
Aktualności
Ważne linki
Kontakt
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych
Pokaz slajdów
© 2017 Portal Ośrodka Adaptacji Materiałów Dydaktycznych