Tu jesteś:Strona główna arrow Poradnik dla rodziców arrow Wakacyjne wyjazdy
Wakacyjne wyjazdy

Rodzice niepełnosprawnego dziecka zazwyczaj stoją przed dylematem, jaką formę wakacyjnego wypoczynku wybrać dla swojej pociechy? Klasyczne kolonie lub obóz, czy może lepiej turnus rehabilitacyjny?

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko potrafi być samodzielne i wymaga jedynie niewielkiej, okazjonalnej pomocy, a przede wszystkim samo chce wyjechać na wakacje ze swymi pełnosprawnymi rówieśnikami, to niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem są kolonie lub obóz. Udział w takiej formie wypoczynku ma ogromne znaczenie nie tylko dla usamodzielnienia się dziecka, ale przede wszystkim dla jego kondycji emocjonalno-społecznej.

Jeśli jednak niepełnosprawność Twojego dziecka wymaga zapewnienia mu stałej opieki, fachowej pomocy, to warto zastanowić się nad wypoczynkiem na turnusie rehabilitacyjnym.

W program turnusu wplecione są zajęcia, których celem jest podniesienie ogólnej sprawności psychofizycznej oraz rozwijanie umiejętności społecznych, między innymi poprzez nawiązywanie i rozwijanie kontaktów społecznych.W zależności od rodzaju turnusu, wyjazd z dzieckiem zapewni Ci zarówno bliskie i stałe przebywanie z dzieckiem poprzez wspólne uczestniczenie z nim w zajęciach i zabawach, ale także pozwoli Ci odpocząć. Podczas kilku godzin dziennie, gdy Twoje dziecko przebywa pod troskliwą opieką innych osób, masz czas przeznaczony tylko dla siebie.

Turnus, czy kolonie? Warto rozważać obie możliwości.

PROPOZYCJE TURNUSÓW REHABILITACYJNYCH:

 • Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół
  Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza
  " organizuje:
  • turnus (Krynica Morska, Ośrodek Albatros) - lipiec 2007
  • turnus (Sarbinowo, Ośrodek Violetta II) - 11.08. - 25.08.

Kontakt: Warszawa, ul. Kopińska 6/10
tel. (22) 658 43 30, (22) 822 03 44
  

 • Zarząd Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Niewidomych organizuje warsztaty rehabilitacyjno-integracyjne dla dzieci z dysfunkcją widzenia w wieku przedszkolnym

Kontakt: Warszawa ul. Jasna 2200-054 WARSZAWAtel.: (0 prefiks 22) 827 21 30, 892 40 61fax: (0 prefiks 22) 828 86 01 http://www.pzn-mazowsze.org.pl  

 • Polski Związek Niewidomych Zarząd Główny organizuje:
   
  • Letni wypoczynek ogólnousprawniający z programem rehabilitacyjno – wypoczynkowym dla dzieci niewidomych i słabowidzących, uczących się w szkołach podstawowych ogólnodostępnych i gimnazjach. Turnus odbędzie się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie w terminie: od 13 sierpnia do 26 sierpnia 2007 roku.
  • Letni wypoczynek ogólnousprawniający z programem rehabilitacyjno – wypoczynkowym dla dzieci niewidomych i słabowidzących w tym z dodatkowymi ograniczeniami w wieku od 3 do 12 lat wraz z rodzicami. Turnus odbędzie się w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych ,"Willa Tereska" w Rabce.

Kontakt: Polski Związek Niewidomych Zarząd Główny
00-216 Warszawa ul. Konwiktorska 9
tel. ( 022 ) 635-79-93
 

 • Podkarpacki Okręg Polskiego Związku Niewidomych organizuje turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla niewidomych i słabowidzących dzieci w wieku do 18 lat i ich rodziców oraz dorosłych w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym "Dariusz" w Jastrzębiej Górze w okresie 01.07.2007r. - 15.07.2007r.

Kontakt: Plac Dworcowy 2 telefon / fax: 017-862-23-28 lub 017-852-47-38        e-mail: pznpodkarpacki@poczta.e-zet.pl 

Jeśli interesują Cię zasady finansowania turnusów rehabilitacyjnych, zajrzyj na stronę http://www.idn.org.pl/sonnszz/zal31_99.htm

 
Menu
Strona główna
Per linguas mundi ad laborem
Osoba z uszkodzeniem wzroku
Uczeń niepełnosprawny w szkole
Informacje dla studentów niepełnosprawnych
Nowe technologie - wyposażenie dla ucznia i studenta
Pokój nauczycielski
Informacje dla wykładowców
Czytelnia
Adaptacja podręczników
Poradnik dla rodziców
Aktualności
Ważne linki
Kontakt
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych
Pokaz slajdów
© 2017 Portal Ośrodka Adaptacji Materiałów Dydaktycznych