Tu jesteś:
Portal Ośrodka Adaptacji Materiałów Dydaktycznych
Portal Ośrodka Adaptacji Materiałów Dydaktycznych przeznaczony jest dla niepełnosprawnych wzrokowo studentów, nauczycieli, którzy pracują z uczniami, niewidomymi i słabowidzącymi na różnych poziomach edukacji w szkołach oraz placówkach ogólnodostępnych, integracyjnych, z oddziałami integracyjnymi.

Portal przeznaczony jest również dla rodziców, opiekunów dzieci z niepełnosprawnością wzrokową oraz wszystkich tych, którzy chcą uzyskać profesjonalną wiedzę i rzetelne informacje na temat potrzeb, możliwości i form wsparcia w zakresie edukacji, nowych technologii oraz rehabilitacji osób niewidomych i słabowidzących.

Głównym celem działania Portalu Ośrodka Adaptacji Materiałów Dydaktycznych jest wyrównywanie szans edukacyjnych studentów i uczniów z niepełnosprawnością wzrokową poprzez dostarczenie, niezbędnych informacji, wskazówek metodycznych dla nauczycieli, i wykładowców, podpowiedzi dla rodziców. Łącząc wiedzę i doświadczenie, dzięki współpracy przedstawicieli środowisk naukowych oraz tyflopedagogów-praktyków, gwarantujemy rzetelność i profesjonalne wsparcie dla  studentów i wykładowców oraz nauczycieli i ich uczniów.

Co tydzień organizujemy chat z najlepszymi w Polsce specjalistami zajmującymi się na co dzień edukacją i rehabilitacją osób z uszkodzeniem wzroku. Będziemy gościć między innymi:  metodyków, tyflopedagogów, informatyków, nauczycieli przedmiotowych pracujących w ośrodkach szkolno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży niewidomej i słabowidzącej, okulistów.

 
Menu
Strona główna
Per linguas mundi ad laborem
Osoba z uszkodzeniem wzroku
Uczeń niepełnosprawny w szkole
Informacje dla studentów niepełnosprawnych
Nowe technologie - wyposażenie dla ucznia i studenta
Pokój nauczycielski
Informacje dla wykładowców
Czytelnia
Adaptacja podręczników
Poradnik dla rodziców
Aktualności
Ważne linki
Kontakt
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych
Pokaz slajdów
© 2017 Portal Ośrodka Adaptacji Materiałów Dydaktycznych