Tu jesteś:Strona główna arrow Pokój nauczycielski
Pokój nauczycielski
Problemy dzieci niewidomych w uczeniu się matematyki
Głównym sposobem uczenia się matematyki jest rozwiązywanie zadań. Jest to źródło doświadczeń logicznych i matematycznych. Można powiedzieć, że bez rozwiązywania zadań nie można nauczyć się matematyki. Rozwiązanie każdego zadania, nawet łatwego, jest równoznaczne z pokonaniem trudności. Dlatego pokonywanie trudności stanowi integralną część procesu uczenia się matematyki. Nie jest  więc źle, jeżeli dziecko ucząc się matematyki napotyka trudności, lecz niezmiernie ważne jest, aby potrafiło je w miarę samodzielnie pokonać. Jeżeli tak się dzieje- to są to trudności zwyczajne i przeżywają je wszystkie dzieci w trakcie uczenia się matematyki.
Czytaj całość…
 
Podręczniki w brajlu i powiększonym druku - szkoła podstawowa

Kuratoria Oświaty odpowiadają za zbieranie i realizację zamówień na podręczniki wydrukowane w brajlu lub powiększonym druku dla uczniów niepełnosprawnych wzrokowo, posiadających orzeczenie do kształcenia specjalnego.

Nauczyciel składa do Kuratorium Oświaty wniosek/zamówienia podpisane przez dyrektora szkoły na konkretne podręczniki wydrukowane bądź w brajlu, bądź zwiększoną czcionką.

Kuratoria Oświaty dysponują podręcznikami zleconymi przez MEN do adaptacji na potrzeby uczniów niewidomych i słabowidzących. Wykaz podręczników do szkoły podstawowej w brajlu i powiększonym druku znajduje się w tabeli poniżej.

Czytaj całość…
 
Podręczniki w brajlu i powiększonym druku - gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne
Kuratoria Oświaty dysponują podręcznikami zleconymi przez MEN do adaptacji na potrzeby uczniów niewidomych i słabowidzących. Wykaz podręczników do gimnazjum i szkół ponagimnazjalnych w brajlu i powiększonym druku znajduje się w tabeli poniżej.
Czytaj całość…
 
Nauka brajla w weekend - Podstawy notacji matematycznej
W Polsce do zapisu działań matematycznych wykorzystuje się zasady stosowane w tzw. notacji marburskiej, nazywanej także Efezerem od nazwiska twórcy – E. Ephesera. Jest to stara notacja matematyczne, która pochodzi z 1930 r. W trzeciej Nauki brajla w weekend przedstawiamy podstawy notacji matematycznej.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 4 z 6
Menu
Strona główna
Per linguas mundi ad laborem
Osoba z uszkodzeniem wzroku
Uczeń niepełnosprawny w szkole
Informacje dla studentów niepełnosprawnych
Nowe technologie - wyposażenie dla ucznia i studenta
Pokój nauczycielski
Informacje dla wykładowców
Czytelnia
Adaptacja podręczników
Poradnik dla rodziców
Aktualności
Ważne linki
Kontakt
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych
Pokaz slajdów
© 2017 Portal Ośrodka Adaptacji Materiałów Dydaktycznych