Tu jesteś:Strona główna arrow Informacje dla studentów niepełnosprawnych
Informacje dla studentów niepełnosprawnych
Dostępność uczelni dla osób niepełnosprawnych - raport

Dostępność polskich wyższych uczelni dla osób niepełnosprawnych – fragmenty raportu

Źródło: Opracowanie Lucjan Klyszcz, Konsultacja: Aleksander Waszkielewicz, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, Jacek Zadrożny, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego Instytut Badań Marketingowych i Społecznych VRG Strategia, Kraków 2007

Opisane rezultaty powstały w ramach Projektu realizowanego przez Partnerstwo na Rzecz Zwiększenia Dostępności Rynku Pracy dla Osób Niewidomych w ramach Programu Operacyjnego Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL. Publikacja współfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramachInicjatywy Wspólnotowej EQUAL oraz z budżetu państwa.

 

Czytaj całość…
 
Pełnomocnicy Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych
Październik tuż tuż.! Warto już dziś pomyśleć o zorganizowaniu sobie wszytkich spraw  potrzebnych do przeżycia nie tylko na uczelni .  Jeśli jesteś studentem niepełnosprawnym zatroszcz się o zorganizowanie dla siebie odpowiednich form pomocy.  Jako student, sam jesteś odpowiedzialny za szukanie pomocy w przypadku trudności spowodowanych niepełnosprawnością lub stanem zdrowia. Sam określasz jakiej pomocy oczekujesz.
Czytaj całość…
 
Formy wsparcia dla studentów niepełnosprawnych
Wykład na auli Od roku akademickiego 1996/97 Uniwersytet Warszawski przyjął politykę równych szans, mającą na celu zapewnienie osobom niepełnosprawnym dostępu do studiów i pracy. Zaczęliśmy dążyć do włączenia ich w pełni w społeczność uniwersytecką, a w rezultacie w całe społeczeństwo. Priorytetem stało się dla nas realne wyrównanie szans bez stwarzania systemów ulg, uprzywilejowanych statusów itd. Po przeanalizowaniu naszych pierwszych doświadczeń doszliśmy do wniosku, że potrzebny jest program wyznaczający długofalowe, systematyczne zadania, które przekształciłyby Uniwersytet Warszawski w środowisko przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

 

Czytaj całość…
 
Rekrutacja na studia

Osoby niepełnosprawne – jak wszyscy kandydaci przechodzą postępowanie kwalifikacyjne odpowiednie dla wybranego przez siebie kierunku studiów.  Uniwersytet nie wprowadza żadnych ulg lub zwolnień z egzaminów dla osób niepełnosprawnych, zapewnia jednak dostosowanie formy egzaminu zmieniając jego przebieg tak, by odpowiadało to potrzebom kandydata, wynikającym z jego niesprawności. 

Czytaj całość…
 
Menu
Strona główna
Per linguas mundi ad laborem
Osoba z uszkodzeniem wzroku
Uczeń niepełnosprawny w szkole
Informacje dla studentów niepełnosprawnych
Nowe technologie - wyposażenie dla ucznia i studenta
Pokój nauczycielski
Informacje dla wykładowców
Czytelnia
Adaptacja podręczników
Poradnik dla rodziców
Aktualności
Ważne linki
Kontakt
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych
Pokaz slajdów
© 2017 Portal Ośrodka Adaptacji Materiałów Dydaktycznych